Kilka sposobów na domową pielęgnację skóry – idealne na kwarantannę

miod-tytulowe

Cześć Wam!
W dobie epidemii koronawirusa i związanej z nią kwarantanną, która zawładnęła cały świat bardzo ciężko normalnie funkcjonować. Nie sposób wyjść na długie zakupy, które pozwolą nam na spokojny dobór produktów pielęgnacyjnych i upiększających, również zrobienie zakupów przez internet jest utrudnione z powodu licznych zamówień. Salony kosmetyczne są nieczynne więc o zabiegach w profesjonalnym gabinecie możemy tylko pomarzyć. Dlaczego nie zrobić tych zabiegów w domu, dużo taniej niż w salonie kosmetycznym? Z tego powodu w dzisiejszym artykule przedstawię Wam podstawową pielęgnację (w tym sposoby na domowy peeling), którą możemy wykonać w domu wykorzystując do tego artykuły spożywcze (w poprzednim wpisie pisałam o substancjach odżywczych, które mają ogromne znaczenie na zdrowy i piękny wygląd naszej skóry, dlatego również możecie się nim zainspirować).

Naturalna pielęgnacja ciała

Od zarania dziejów kobiety dbały o siebie i pielęgnowały swoją urodę. Mimo tego, że nie miały dostępu do profesjonalnych kosmetyków i zabiegów kosmetycznych dawały sobie świetnie radę, korzystając z naturalnych metod.

Peeling – oczyszczamy naskórek twarzy i całego ciała

Podstawową metodą usunięcia martwych komórek naskórka jest peeling. Usuwa zanieczyszczenia i obumarłe komórki zewnętrznej warstwy naskórka oraz pobudza skórę do wytwarzania nowych komórek. Peelingi odblokowują ujścia gruczołów łojowych, zapobiegają więc powstawaniu zaskórników.

Na następnych stronach poznacie proste przepisy na domowe peelingi, zapraszam do lektury!

2 komentarzy do “Kilka sposobów na domową pielęgnację skóry – idealne na kwarantannę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *