Najważniejsze zasady codziennej pielęgnacji ciała – zdrowa skóra w trzech krokach

Cześć!

Większość z nas podczas codziennej pielęgnacji twarzy zapomina o tym, że codzienna pielęgnacja ciała również jest bardzo ważnym elementem dbania o swój wygląd. Nie zapominajmy, że zdrowe, zadbane ciało poprawia nasze samopoczucie.

Witold Gombrowicz

„Nic tak nie wpływa na ducha jak ciało.”

Dlatego też podzielę się z Wami wiedzą i sposobami na temat odpowiedniej pielęgnacji ciała.

Codzienna pielęgnacja ciała – dlaczego jest tak ważna?

Brak odpowiedniej pielęgnacji naszej skóry twarzy jak i ciała niekorzystnie wpływa na jej kondycję. Skóra naszego ciała każdego dnia jest narażona na działanie wielu szkodliwych czynników zewnętrznych, które powodują jej przesuszanie i łuszczenie, a tym samym przyspieszają jej proces starzenia.

Z tych powodów poniżej przedstawiam Wam trzy podstawowe zasady codziennej pielęgnacji ciała, o których należy zawsze pamiętać. W rezultacie te proste czynności pomogą nam w zachowaniu dobrej kondycji naszej skóry ciała.

Odpowiednia higiena skóry

Podczas codziennej pielęgnacji bardzo ważne jest to w jakiej temperaturze wody się myjemy. Zdecydowanie należy unikać zbyt gorących kąpieli, gdyż gorąca woda z łatwością przesusza skórę oraz sprzyja podrażnieniom. Podczas kąpieli, bądź brania prysznica należy wybierać odpowiednie preparaty myjące. Stosowane przez nas żele pod prysznic czy płyny do kąpieli powinny zawierać jak największą
ilość nawilżających i odżywczych substancji. W przypadku, gdy nasza skóra posiada skłonności do przesuszania lub nadwrażliwości, powinniśmy unikać kosmetyków na bazie mydła, alkoholu oraz drażniących detergentów np. silikonów (Ja aktualnie używam delikatnego pięknie pachnącego żelu pod prysznic Nivea Care & Diamond, którego cenę możecie sprawdzić tutaj).

Dodatkowo jeśli jesteście zwolenniczkami kąpieli to do wody warto dodać kilka kropelek olejku eterycznego, który ma w sobie właściwości pielęgnacyjne. Jeśli chodzi o mnie często wybieram olejek z drzewa różanego, ponieważ ma właściwości pobudzające, oczyszczające oraz uelastycznia i wygładza
naskórek (Aktualnie stosuję Rosewood Aroma House, którego cenę możecie zobaczyć tutaj).

Uwaga!
Należy unikać zbyt gorących kąpieli, gdyż gorąca woda z łatwością przesusza skórę oraz sprzyja podrażnieniom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *