Proste i skuteczne domowe sposoby na pełne usta

niebieskie usta domowe sposoby na pełne usta

Żeby mieć piękne usta należy wypowiadać piękne słowa

Audrey Hepburn

Cześć!
Powyższy cytat to święta prawda, ale nie zapominajmy, że gładkie i pełne usta są symbolem kobiecości i zdrowego piękna. W codziennej pielęgnacji bez wyjątków również należy zachować dbałość swoich ust. Jeśli cenisz sobie piękny wygląd swoich warg, uwielbiasz domowe sposoby, a gładkie i pełne usta są Twoim marzeniem, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!

Z artykułu dowiecie się między innymi:

  • Jak zbudowane są usta
  • Od czego zależy kształt ust
  • Jakie są domowe sposoby na gładkie i pełne usta

Usta – budowa

Usta, czyli inaczej czerwień wargowa składa się z wargi górnej i dolnej, które mają budowę trójwarstwową. Zewnętrznie znajduje się skóra warg różniąca się od skóry pozostałych okolic ciała. Usta mają bardzo delikatną i cieniutką warstwę naskórka, pod którą znajduje się warstwa mięśniowa. Najważniejszą rolę odgrywa mięsień okrężny ust (jedyny zwieracz szpary ust i jednocześnie antagonista wszystkich pozostałych mięśni szpary ustne), ale i inne mięśnie z włóknami mięśniowymi czy też ścięgnami. Wewnętrzne wargi wyściela błona śluzowa, tworząca tzw. wędzidełka.

UWAGA!
Ze względu na to, że usta pokryte są cieniutką i delikatną skórką, a na ich powierzchni brak gruczołów łojowych i potowych bardzo łatwo wysuszają się.

Usta – kształt

Istotnie to jaki kształt ust posiadamy przede wszystkim zależy od uwarunkowania genetycznego. Duże usta, małe usta, wąskie, bardziej lub mniej asymetryczne usta są sprawką genów. Jeśli chodzi o asymetrię ust może występować pomiędzy górną i dolną wargą lub pomiędzy prawą i lewą stroną ust. Jednak należy zapamiętać, że nieco większa dolna warga niż górna nie jest asymetrią, tylko tak właśnie wygląda naturalna ich budowa. Bez wątpienia kolejnym aspektem dotyczącym kształtu ust są upływające lata (proces starzenia się). Z wiekiem mięsień okrężny ust osłabia się i powoduje, że nasze kąciki ust opadają. Niewątpliwie nasze usta posiadają tkankę tłuszczową, która z wiekiem zatraca się i doprowadza do utraty objętości ust. Podczas procesu starzenia się nasze tkanki kostne również ulegają zmianą, dlatego między innymi kości jarzmowe spłaszczają się, więc mięśnie i skóra, na których zawieszone są usta będą zmieniać kształt. Istotnie wraz z upływającym wiekiem usta odwadniają się, stopniowo marszcząc się i zwężając. Z pewnością utrata zębów czy niepoprawny zgryz ma ogromny wpływ na kształt ust, dlatego również należy pamiętać o dbaniu o ząbki. Innymi czynnikami wpływającymi na kształt ust mogą być również: zaburzenia pracy mięśni, blizny, udar. Aby posiadać gładkie i pełne usta bez wątpienia należy zapamiętać od czego zależy ich kształt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *