Cienie pod oczami: Jak je zwalczyć? Domowe sposoby

eye-thumbnail

Cześć Wszystkim!

Opuchlizna, worki i cienie pod oczami są zmorą pięknego spojrzenia. Bez wątpienia każda z nas dobrze zna ten problem estetyczny, który jest między innymi wynikiem zmęczenia jak również niewyspania. Z dzisiejszego artykułu z pewnością dowiecie się jakie są przyczyny powstawania cieni i worków pod oczami oraz jak domowymi sposobami zlikwidować ten problem.

Przypominam, że skóra twarzy pod oczami jest bardzo cieniutka i delikatna, dlatego staje się podatna na pojawienie się defektów estetycznych (w artykule skóra – budowa i funkcje znajdziecie więcej informacji na temat skóry pod oczami).

Przyczyny powstawania opuchlizny, worków i cieni pod oczami

  • Odwodnienie organizmu – należy regularnie nawadniać organizm, z pewnością musimy pić dużo wody.
  • Niedobór witamin z grupy B, K kwasu foliowego, elektrolitów oraz niski poziom żelaza – zdrowa dieta, bogata w witaminy minerały to podstawa w drodze do pięknej cery.
  • Palenie tytoniu i nadużywanie alkoholu – nie należy zatruwać organizmu, ponieważ szkodzi to nie tylko naszej urodzie. Odbija się to również negatywnie na naszym zdrowiu.
  • Niewielkie ilości snu – podczas snu nasz organizm odpoczywa i regeneruje się, dlatego potrzebuje na to od 6 do 8 godzin.
  • Nadmiar soli w spożywanych posiłkach – sól zatrzymuje wodę w tkankach.
  • Siedzący tryb życia – ruch to zdrowie, ponieważ już 10 minut prostych ćwiczeń dziennie poprawią kondycję Twojego organizmu.
  • Niewłaściwa pielęgnacja skóry pod oczami – skóra pod oczami zawsze powinna być dobrze nawilżona.

Stan skóry pod oczami odzwierciedleniem stanu zdrowia?

Pojawienie się opuchlizny i worków pod oczami spowodowane jest zaburzeniami krążenia krwi i limfy (limfa pośredniczy w wymianie składników między krwią, a tkankami). Natomiast cienie pod oczami najczęściej wynikają z nierównej pigmentacji i ich powstawanie jest w dużym stopniu dziedziczne.
Defekty estetyczne pod oczami powstają zwłaszcza, gdy w organizmie dochodzi do zatrzymania wody, wtedy skóra traci elastyczność, a mięśnie okrężne oczu są osłabione.

Powstawanie worków i cieni pod oczami również może być spowodowane schorzeniami, takimi jak alergie, anemia, choroby tarczycy, zaburzenia krążenia krwi, czy też chorobami nerek. Dlatego jeśli problem jest uciążliwy i trwa przez dłuższy czas należy zwrócić się do lekarza.

Na następnej stronie przeczytacie o domowych sposobach walki z defektami skóry pod oczami, zapraszam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *