Czym jest cera? Jak o nią dbać?

cera-typy-rysunek-skin-care

Jak prawidłowo rozpoznać typ cery?

Aby samemu ocenić i rozpoznać typ cery należy ją uważnie obserwować. Najlepszym momentem, aby ocenić jaki posiadamy typ cery jest poranek, ponieważ po śnie skóra jest zregenerowana i świeża. W związku z tym musimy bacznie obserwować pojawiające się zmiany skórne, które są sygnałem określającym nasz typ cery. Dodatkowo możemy skorzystać z szybkiego testu, który mniej więcej określi nasz typ cery. Do testu potrzebujemy suchą chusteczkę oraz żel do mycia twarzy (najlepiej beztłuszczowy). Po oczyszczeniu i dokładnym osuszeniu twarzy przykładamy chusteczkę i następnie sprawdzamy jej stan. Jeśli papier będzie gładki i jednolity to znaczy, że cera jest normalna. Podczas gdy dochodzi do łuszczenia się naskórka jest to sygnał, że  cera jest sucha. Tłusty ślad na całej chusteczce będzie oznaką skóry tłustej, natomiast jedynie w strefie T (czoło, nos i broda) będzie oznaką cery mieszanej.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że dzięki temu artykułowi szybko i efektywnie uda Wam się rozpoznać swój typ cery i przede wszystkim pomoże Wam przy wyborze odpowiedniej pielęgnacji. Musimy mieć pełną świadomość czego potrzebuje, a czego nie toleruje nasz cera w jakim jest stanie i co istotnie poprawi jej stan.

Zachęcam do pozostawienia opinii w komentarzach poniżej, ponadto zapraszam na mojego instagrama i facebooka na którym również czekam na Wasze komentarze!

Jedna odpowiedź na “Czym jest cera? Jak o nią dbać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *