AGE: Czym jest i jak z nim walczyć?

klepsydra, zdjęcie nagłówkowe czym jest AGE, Anti-AGE i jak z nim walczyć?

Jak obniżyć poziom AGE?

Jednak zanim przejdę do wyjaśnienia jak możemy obniżyć poziom AGE chcę zaznaczyć, że wszystko to co jest szkodliwe w organizmie, również AGE usuwane jest przez nerki. Istotnie podczas niewydolności nerek ilość AGE wzrasta i proces starzenia zaczyna działać znacznie szybciej. Procesy naprawcze usuwające skutki glikozylacji postępują w miarę starzenia się organizmu coraz mniej efektywnie. Powoduje to, że tkanki stają się więc coraz bardziej wysycone przez AGE, więc podczas problemów z cukrzycą również pojawia się problem z obniżeniem poziomu AGE.

Bez wątpienia nasze życiowe wybory jakich dokonujemy, jeśli chodzi o odżywianie i pielęgnację organizmu mają ogromny wpływ na proces starzenia się. Dlatego poniżej znajdziesz naturalne metody Anti-AGE:

  • Ruch to zdrowie (regularne ćwiczenia i aktywność fizyczna redukuje stężenie cukru we krwi),
  • Zdrowa dieta (świeże owoce, warzywa, gotowane pełnowartościowe posiłki sprawiają, że w naszym organizmie nie pojawiają się szkodliwe toksyny, które wyniszczają nasz organizm),
  • Zwiększenie ilości snu (zdrowy sen, czyli około 8 godzin dziennie. Pozwala na regeneracje naszego organizmu aby mógł poprawnie funkcjonować i rozwijać się).

Pielęgnacja skóry pod kątem Anti-AGE

Niewątpliwie widoczną miarą starzenia się jest wygląd naszej skóry. Właśnie po wyglądzie najłatwiej ocenić nasz wiek biologiczny. Jak już wcześniej wspominałam również zachodzący w naszym organizmie proces AGE ma ogromny wpływ na widoczny stan skóry. Dlatego do znudzenia będę Wam powtarzać, jak ważna jest codzienna pielęgnacja skóry. Odpowiednie oczyszczenie, tonizacja, nawilżenie, odżywienie skóry to podstawa zdrowego, pięknego zewnętrznego wyglądu. Nie da się ukryć, że proces starzenia się skóry niesie ze sobą pojawiające się na naszej twarzy czy ciele liczne zmarszczki, osłabioną barierę ochronną naskórka, wiotczejącą i pozbawioną elastyczności skórę. Na rynku kosmetycznym istnieje masa produktów i zabiegów Anti-AGE, które pozwalają nam na ‚wydłużenie młodości’ i spowolnienie procesu starzenia skóry.

Preparaty ukierunkowane na ochronę przeciw-starzeniową nazywane są formułą Anti-AGE. Charakteryzują się bogatym składem w substancje aktywne, które wspomagają lub uzupełniają fizjologiczne procesy zachodzące w skórze.

Starzenie się skóry a zmarszczki

Zmarszczki - proces starzenia się skóry związany z AGE. Walka z AGE - sposoby Anti-AGE
Obraz PublicDomainPictures z Pixabay

Tutaj pragnę zaznaczyć, tak jak już wcześniej wspomniałam, że wraz z procesem starzenia się skóry pojawiają się liczne zmarszczki. Są one największym sygnałem, że zaczynamy się starzeć. W związku z tym wyróżniamy kilka rodzajów zmarszczek. Są to między innymi:

  • Zmarszczki mimiczne (powstają podczas ruchów mięśni twarzy i pojawiają się jako pierwsze po upływie 25 roku życia),
  • Zmarszczki senne (wynikają z ułożenia skóry podczas spania),
  • Zmarszczki „kurze łapki” (promieniście ułożone zmarszczki, które pojawiają się w okolicy kącików oczu, a ich powstawaniu sprzyja delikatna skóra i silnie działające mięśnie okrężne oka, kurczące się podczas uśmiechu czy mrużenia oczu),
  • Zmarszczki ”smutku” (zaczynają pojawiać się już po 30-tym roku życia, są to pionowe bruzdy biegnące od kącików ust do brody),
  • Zmarszczki na czole (zmarszczki poziome i zmarszczki pionowe, tzw. „lwia bruzda” – zwykle dwie-trzy pionowe zmarszczki pomiędzy brwiami).

Generalnie to spadek kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego w naszej skórze powoduje powstawanie wszystkich zmarszczek i bruzd na twarzy i całym ciele.

Przeciwstarzeniowe substancje Anti-AGE

Przeciwstarzeniowe produkty do twarzy zawierają substancje antyoksydacyjne, takie jak witamina C (Witamina C jest bardzo znaczącym przeciwutleniaczem. Nie tylko wspiera tworzenie kolagenu i chroni komórki przed powstaniem zmarszczek, ale też pośredniczy w dobrym ukrwieniu i rozjaśnieniu skóry. To właśnie witamina C pomaga w naturalnym złuszczaniu się obumarłych komórek) i E (witamina E redukuje uszkodzoną strukturę skóry), czy flawonoidy, niwelujące szkodliwe działanie wolnych rodników. Niezbędna jest też prowitamina A (zwana retinolem), wykazująca działanie rozjaśniające i uelastyczniające skórę. Pomoże także zastosowanie kremu z wysoką zawartością koenzymu Q, który usuwa toksyny z komórek i wspomaga walkę ze stresem oksydacyjnym (stan braku równowagi pomiędzy działaniem reaktywnych form tlenu a biologiczną zdolnością do szybkiej detoksykacji reaktywnych produktów pośrednich lub naprawy wyrządzonych szkód).

UWAGA!
Za jedną z najlepszych substancji naturalnych Anti-AGE uważa się kofeinę. Przyspiesza metabolizm i naturalnie jeśli kofeinę w niewielkiej ilości zaaplikujemy na skórę to będzie ona pięknie ukrwiona, dobrze oczyszczona, zostanie wygładzona, napięta i odmłodzona. Nieraz pisałam Wam o cudownych właściwościach pielęgnacyjnych i zdrowotnych kofeiny, między innymi w artykule „Cienie pod oczami: Jak je zwalczyć? Domowe sposoby”.

Kosmetyki Anti-Age

Proces starzenia się naszej skóry charakteryzuje się między innymi suchością i zanikiem gruczołów łojowych (tłuszczu), co bez wątpienia wiąże się z uszkodzeniem lipidowej bariery ochronnej. Dlatego w kosmetykach pielęgnacyjnych przeznaczonych do cery dojrzałej w kremach, tonikach, serum Anti-AGE stosuje się wazelinę, cholesterol, woski czy parafinę, są to substancje natłuszczające. Warto wybierać preparaty, które zawierają nawilżający kwas hialuronowy (kwas naturalnie występuje w naszej skórze jako cząsteczka, która daje efekt wygładzenia i wypełnienia wewnętrznych warstw skóry wodą) i ceramidy odbudowujące płaszcz lipidowy naskórka. Cennymi składnikami są także peptydy i cukry poprawiające napięcie skóry oraz witamina C wspomagająca syntezę kolagenu. Efekt wygładzenia i ujednolicenia warstwy rogowej skóry możemy osiągnąć poprzez stosowanie preparatów z kwasami owocowymi (głównie AHA), do których zaliczyć można kwas glikolowy i mlekowy. Kwasy złuszczają martwy naskórek i pozostawiają cerę gładką promienną i świeżą. Wręcz odmłodzoną, dlatego jak najbardziej polecane są dla dojrzałej cery.

Istotnie rynek kosmetyczny jest doskonale przystosowany do potrzeb skóry, która potrzebuje formuły Anti-AGE, dlatego oferuje szeroki wybór produktów, zabiegów opóźniających proces starzenia skóry.

Podsumowanie

Podsumowując, jak widać proces starzenia nie do końca zależy tylko i wyłącznie od liczb wiekowych. Nasz wiek biologiczny w głównej mierze zależy od nas samych. Proces AGE, który samoistnie zachodzi w naszym organizmie da się kontrolować i opóźnić. Także wszystko w naszych rękach. Zdrowy tryb życia i regularna codzienna pielęgnacja sprawi, że wydłużymy swój wiek biologiczny. Pomagając naszemu organizmowi usunąć z niego zacukrzone białka czynimy sobie wielkie dobro. Istotnie wybierając odpowiednie substancje i produkty Anti-AGE, które należy stosować regularnie znacznie poprawimy kondycję skóry, która bez wątpienia jest naszą wizytówką. Proces starzenia wcale nie musi być ‚bolesny’ i szokujący, wystarczy odpowiednio dbać o siebie aby wydłużyć naszą młodość.

Jeśli chcecie podzielić się ze mną swoimi opiniami i poglądami to serdecznie zapraszam do komentowania, jak i odwiedzania mojego instagrama i facebooka.

Buziaki!

Źródło

https://drmichalak.pl/pl/artykuly/o-przyczynach-starzenia-sie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *